Sdružení kadeřníků, škol a kadeřnických salón Esthete Author
Sdružení kadeřníků, škol a kadeřnických salónů.

OBECNÁ PRAVIDLA SOUTĚŽEDo prvního kola soutěže, které bude probíhat elektronickou formou (zaslání kvalitních fotografií) se mohou přihlásit studenti středních škol a dalších školských zařízení, studujících obor 69-51-H/01 kadeřník. Soutěžící musí splnit níže uvedené podmínky. Po vyhodnocení výsledků prvního kola budou soutěžící, kteří splní soutěžní podmínky vyzváni k účasti na finále soutěže Junior Rising Star Award ČR. Soutěžící, kteří se ve finále umístí na prvních třech místech, se mohou těšit na ocenění. Všichni soutěžící, pak obdrží účastnický diplom.

PRAVIDLA SOUTĚŽE V ÚČESOVÉ TVORBĚ• Důraz je kladen na dodržení zadaného tématu, nápaditost a čistotu provedení účesu • Hodnotí se zhotovení účesu, nápaditost, dodržení tématu a celkový dojem z modelu • V účesu mohou být ozdoby odpovídající tématu (např. květiny, spony...), ale nesmí zakrývat více než 30 % účesu • Je povoleno používat příčesky • Soutěžní čas ve finále – 1 hodina (tvorba účesu a konečná úprava modelu) – náročnost práce by měla odpovídat soutěžnímu času

FOTOGRAFIE PRO 1. KOLO SOUTĚŽE4 kvalitní fotografie v tiskovém rozlišení. Účes musí mýt vyfocen ze čtyř stran (zepředu, levý profil, pravý profil, zezadu). Pozadí fotografie musí být černé nebo bílé.